Erasmus+ Bahar Dönemi Akademik ve İdari Personel Eğitim Alma Hareketliliği Duyurusu

Güncellenme Tarihi: 17 Mart 2015, 2:45

2014-2015 Erasmus+ Programı Bahar Dönemi Akademik ve İdari Personel

Eğitim Alma Hareketliliği Kontenjan Duyurusu

Erasmus+ personel eğitim alma kapsamında idari personelin kullanımı için 4,  akademik personelin kullanımı için 8 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Bu program ve süreç hakkında ayrıntılı bilgi http://www.pau.edu.tr/uluslararasi/tr/sayfa/personel-egitim-alma internet sayfamızda mevcuttur. Kaynakların kısıtlı olması ve yaygın kullanımın gerçekleşebilmesi için, Uluslararası İlişkiler Komisyonu’nun aldığı karar uyarınca başvuru sayısının fazla olduğu durumlarda aynı birimden en fazla (1) personelin bu faaliyet kapsamında desteklenmesi kararlaştırılmıştır. Başvurularda akademik veya idari personel başvuruları ilan edilen kontenjan sayısının altında olursa birbirine kontenjana transferi yapılabilecektir.

Bu kapsamda programdan faydalanmak isteyen akademik ve idari personelin en geç 03 Nisan 2015 tarihine kadar onaylanmış eğitim programları ile birlikte PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir.

Eğitim alma faaliyetleri 2 gün ile sınırlandırıldığı için eğitim alma programlarının buna uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca bu yıl başlayan Erasmus+ program kuralları eski programa göre değişiklikler içerdiği için başvuru yapmayı planlayanların Koordinatörlük web sayfasından ya da doğrudan ofisten bilgi almaları önerilmektedir. İlk bilgilendirme toplantısı 18 Mart 2015 saat 15:30'da, ikincisi 25 Mart 2015 saat 15:30'da yapılacaktır.

Söz konusu kontenjan için seçim kriterleri Erasmus+ El Kitabına göre yapılacaktır:

  • Daha önce personel hareketliliğinden faydalanmamış personele,
  • Daha önce personel hareketliliğine dahil olmayan bölüm ya da birimlere,
  • Daha önce personel hareketliliğinde yer almayan ve ya az sayıda yer alan ülke ve yükseköğretim kurumu ile hareketlilik faaliyeti gerçekleştirmeyi planlayan başvurulara öncelik verilmesi hedeflenmektedir.

 

ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ

e-posta: uluslararasi@pau.edu.tr

Telefon: 0258 296 2224